Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] zestaw problemów - centralny, brzęczek od świateł, diod

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] zestaw problemów - centralny, brzęczek od świateł, diod

    Joker_b-stok, zapomniałeś o breloczku
    4x4 2.0 AZJ Adventure

  • #2
    [O1] zestaw problemów - centralny, brzęczek od świateł, diod

    witajcie jestem nowy. kupiłem octavię 1999/2000 2 tygodnie temu. przy kupowaniu koles oczywiscie zarzekał sie że wsio działa ok w samochodzie a tutaj standardowe problemy o jakich czytam na forum. Generalnie przeszukałem posty, ale mój problem jest niby typowy ale jednak nie do końca.

    usterki:
    1. centralny nie rygluje się przy uzyciu kluczyka w drzwiach kierowcy - po przekreceniu zupełny brak reakcji - z pilota rygluje ok
    2. dioda obok dynksa wskazujacego zamkniecie - otwarcie (kurde nie wiem jak to nazwać) niestety nie działa
    3. ryglowanie drzwi wewnątrz auta (przycik kluczyka na panelu) powoduje poczatkowo zamkniecie wszystkich drzwi, ale tuz po zamknieciu drzwi pasazera przód oraz lewy tył ponownie sie otwieraja
    4. bzyczek od przypominania o włączonych światłach nie dziala

    tyle zauważyłem i po przeczytaniu postów sprawdzilem tzw. mostkowanie kabli + przy radio - niestety nie bylo tam zadnego mostka - wszystkie kable dochodza bezposrednio do kostki i nie maja ze soba styku - wiec moze ktos pomoże gdzie tego mostaka szukać.

    sprawdzilem wiazke kabli w drzwiach kierowcy w laczeniu z karoseria (zsunąłem gumę) i tam kable co prawda sa w izolacji, ale nie widać tam śladów jakiegoś zuzycia - czy kable mogą być pourywane mimo tego że izolacja jest ok?

    z góry dzieki za pomoc

    pozdrawiam

    Grzegorz - Opole
    octavia 1999/2000 slx 2.0
    Grzegorz, Octavia 1, 1.9 TDI, 2005r

    Komentarz


    • #3
      Miałem kiedyś podobny problem, ale z Fabią z 2001 roku... wymiana zamka drzwi kierowcy i było dokładnie po wszystkich Twoich usterkach... nie jestem wyrocznią, ale to może być to...

      :drive: Czeszka górą
      Radio: Alan 48+Multi Antena: Performer 5000

      Komentarz


      • #4
        Dokładnie, wszystko wskazuje, że zamek padł

        Komentarz


        • #5
          Opis naprawy zamka był opisywany na forum, np: ]TUTAJ"] Forum - Octavia Club Polska
          albo ]TUTAJ"] Forum - Octavia Club Polska

          Popatrz może znajdziesz coś dla siebie.
          A6 Avant 1.9 TDI AVG - przedlift
          AR 156 SW 1.9 JTD 16V - półlift
          O1 Combi 1.6 MPI BFQ - polift
          -------------------------------------------------
          Dysponuję kasownikiem do poduszek VAG

          Komentarz


          • #6
            Witam ponownie i dziekuję za podpowiedzi.

            Wygląda w sumie na to że to jednak jest wina nieprawidłowo funkcjonującego zamka. W serwisie skody w opolu zaspiewali za wymiane zamka 650 zł. Zamek mozna kupic za jakies 160 - 200 zł. Myslę nad samodzielna wymiana zamka - jest to opisane w książce skoda octavia sam naprawiam.

            jednak mam jeszce pytania dodatkowe:

            1. czy można sprawdzić za pomoca testera VAG czy faktycznie zamek jest uszkodzony
            2. czy ewentualnie może być to jednak przyczyna kabelków w drzwiach - na pierwszy rzut oka wiązka wydaje sie być ok - nie ma na niej żadnych sladów zuzycia, przetarc itp
            3. czy wymiana zamka wiąże się z wymiana kluczyków?

            prosze o podpowiedzi.
            Grzegorz, Octavia 1, 1.9 TDI, 2005r

            Komentarz


            • #7
              Jesli nie swieci lampka w drzwiach, nie swieci oswietlenie w srodku, nie ma ikonki na liczniku oraz nie dziala brzeczyk to trzeba sprawdzic polaczenie elektryczne w tej czarnej gumie miedzy drzwiami i jesli jest OK kupic nowy zamek, albo zastosowac sie do instrukcji ktora jest na forum i wymienic sam mikrostyk.
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                to ciekawe, bo oswietlenie srodka dziala bez zarzutu, nie dziala inny zestaw:

                1. dioda w drzwiach kierowcy
                2. zamykanie centralnego z klucza drzwi kierowcy
                3. alarm nie uzbraja sie ponownie do 20 - 30 sekundach jesli sie nie otworzy drzwi
                4. brzeczek od swiatel nie dziala
                5. ryglowanie od wewnatrz zamyka 4 drzwi i po chwili 2 drzwi otwiera

                Grzes
                Grzegorz, Octavia 1, 1.9 TDI, 2005r

                Komentarz


                • #9
                  Tak wiec najpierw proponuje przegladnac kable w drzwiach, a nastepnie wtyczke ktora idzie do takiego modulu w drzwiach. Bardzo czesto sa tam zgnite piny i objawy jakie opisujesz sa bardzo prawdopodobne.

                  Jakies bledy na VAG-u powinny byc tez odnosnie drzwi i nie tylko w grupie centralnego zamka albo modulu komfortu.
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    Podepnę się pod temat
                    U mnie nie działa tylko brzęczek sygnalizujący włączone światła przy wyłączonym silniku. Reszta czyli oświetlenie wewnętrzne, dioda w drzwiach, centralny zamek działają bez zastrzeżeń. Nie wiem czy to moduł w drzwiach czy kable w przewodzie gumowym.
                    Może ktoś z was miał już taki problem, że tylko brzęczek nie działa???

                    Komentarz


                    • #11
                      witam i informuje, że problem usunąłem i chcialbym sie podzielić informacją. Wiec tak rozebrałem boczek drzwi, oderwałem folię i mogłem dotknąć zamka. chciałem ściągnąć wtyczkę z kabelkami, żeby sprawdzić styki, ale nie potrafiłem jej zdjąć - może macie na to jakis pomysł? pomacałem wtyczkę od tyłu i namierzyłem 2 kabelki idące chyba od mikrotyków zamka do wiązki - po dotknięciu lampka sygnalizująca otwarcie drzwi zapaliła sie - brzeczek od świateł zaczął działać i centralny z kluczyka z domykaniem szyb również. Poruszałem jeszcze kablami i docisnąłem - do tej pory - minął tydzień wsio ok, ale podejżewam że za jakiś czas coś znowu się zwali wiec i tak bede musiał dostać się do wtyczki i wyczyścić styki

                      pomóżcie mi z tym patentem zdejmowania wtyczki z gniazda nie wyjmując zamka

                      Grzes

                      [ Dodano: Pią 06 Cze, 08 11:52 ]
                      Zamieszczone przez vivvaldi
                      Podepnę się pod temat
                      U mnie nie działa tylko brzęczek sygnalizujący włączone światła przy wyłączonym silniku. Reszta czyli oświetlenie wewnętrzne, dioda w drzwiach, centralny zamek działają bez zastrzeżeń. Nie wiem czy to moduł w drzwiach czy kable w przewodzie gumowym.
                      Może ktoś z was miał już taki problem, że tylko brzęczek nie działa???
                      może głupie to co pisze, ale czy sprawdzasz brzeczek majac kluczyk w stacyjce?
                      bo reszta działa, a te usterki występują grupowo.
                      Grzegorz, Octavia 1, 1.9 TDI, 2005r

                      Komentarz


                      • #12
                        No jasne żę jak wyciągnę kluczyk ze stacyjki. A teraz to i oświetlenie w środku w aucie nie działa. Chyba będę musiał zajrzeć w te cholerne drzwi. Jak myślicie???

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X